Dozadu    Dopredu

   Dozadu    Dopredu

 

Poznávací zájazd Velký okruh magickou krajinou Kappadokie a ríšou Lýkijcov

 

TURECKO
Poznávacie zájazdy TURECKO

 

Informácie Termíny Diskusia

Poznávací zájazd Velký okruh magickou krajinou Kappadokie a ríšou Lýkijcov


Poznávací zájazd Velký okruh magickou krajinou Kappadokie a ríšou Lýkijcov - Program zájazdu

Antalya • Konya • Sultanhani Kervansaray • Kappadokia • Kaymakli • Uchisar • Göreme • Zelve • Avanos • Pamukkale • Hierapolis • Slávičí vrch • Efes • plavba po 12 ostrovoch • Dalyan • Saklikent • Tlos • Kas • Kekova • Myra • Olympos • Chimaera • Perge • Aspendos • Antalya

1. deň:

odlet z ČR do Antalye, transfer do hotela, večera a nocľah.

2. deň:

po raňajkách odchod do Konye, mesta tancujúcich dervišov. Tu navštívite kláštor tancujúcich dervišov a mauzóleum, v ktorom je pochovaný zakladateľ tohto rádu Mevlana. Pri ceste do Kappadokie zastávka v Sultanhani Kervansaray, nocľahárne pre ťavie karavany z 13. storočia. Večera a nocľah v Kappadokii.

3. deň:

raňajky, po ktorých nasleduje návšteva podzemného mesta Kaymakli, mesta vyhĺbeného niekoľko desiatok metrov pod zemou do sopečného tufu. Toto podzemné mesto slúžilo ako útočište pre 15 tisíc ľudí pred útokmi Arabov. Návšteva Uchisaru, najvyššieho bodu Kappadokie, kde sa môžete pokochať nádherným výhľadom na celú oblasť. V údolí Göreme, múzeu pod otvoreným nebom, navštívite kláštorné komplexy a kostoly s neuveriteľne zachovalými freskami z 11. storočia. Ďalej návšteva Zelve, 3 spojené skalné údolia obývané pôvodne mníchmi, neskôr osídlené dedinčanmi. Odchod do Avanosu, mesta hrnčiarov, kde navštívite keramickú dielňu. Ďalej navštívite manufaktúru na výrobu ónyxov, ktoré sa v tejto oblasti ťaží. Fakultatívne možnosť návštevy folklórneho večera Turecká noc, kde mimo iného uvidíte ukážku dervišského obradu sema. Fakultatívne možnosť letu teplovzdušným balónom. Určite si nenechajte ujsť možnosť pozorovať východ slnka nad magickou krajinou Kappadokie. Večera a nocľah v Kappadokii.

4. deň:

po raňajkách prejazd náhornou plošinou a pohorím Taurus k ďalšiemu prírodnému úkazu Pamukkale, sústave vápencových terás tvoriacich kaskády a vodopády z termálnych vôd. Voda, ktorá steká po týchto terasách, je rádioaktívna a teplá, s obsahom oxidu uhličitého. Usadzovanie vápniku na skalných stenách trvá viac než 15 tisíc rokov. Už v rímskej dobe tu boli kúpele. Prehliadka antického mesta Hierapolis, jedného z najvýznamnejších termálnych letovísk rímskej doby. Za pozornosť obzvlášť stoja dve nekropoly s niekoľkými druhmi sarkofág a hrobov a Kleopatrin bazén. Večera a nocľah na Pamukkale.

5. deň:

po raňajkách prejazd do oblasti Egejskej riviéry. Najskôr navštívite Slávičí vrch, kde podľa legendy žila a zomrela Panna Mária. Jedná sa o jedno z najvýznamnejších pútnických miest Turecka, kde sa stretávajú kresťania aj moslimovia. Ubytovanie, večera a nocľah v okolí Kusadasi.

6. deň:

raňajky a prehliadka starovekého mesta Efes so známym Artemidiným chrámom, jedným zo siedmych divov sveta. Návšteva antického Efesu, slávnej Celsovej knižnice, promenády, rímskych kúpeľov, agory a najväčšieho divadla antického sveta. Efes je najzachovalejšie antické mesto a práve tu si môžete urobiť predstavu o tom, ako sa žilo v meste rímskej doby. Zastávka vo výrobni kožených odevov s možnosťou nákupu. Odchod na večeru a ubytovanie do Fethiye, kde sa nachádzalo tajomné antické kráľovstvo nezávislých Lýkov.

7. deň:

raňajky a odchod do prístavu, nalodenie na výletnú loď po 12 ostrovoch. Skupina rôzne veľkých ostrovov sa vynára z tyrkysových vôd Egejského mora. Počas plavby zastávky s možnosťou obdivovať krásy prírodnej scenérie, romantické zátoky a zlatisté pláže, osviežiť sa kúpeľom v priezračne čistých vodách a pochutnať si na obede. Možnosť ďalšieho občerstvenia na palube (nie je v cene). Na záver transfer z prístavu späť do hotela, večera a nocľah.

8. deň:

raňajky, nasleduje cesta nádhernou prírodnou scenériou s množstvom zátok, polostrovčekov a prírodných pláží až k Dalyanu. Po prúde tejto rieky uvidíte veľa nádherných skalných hrobiek, ktoré boli súčasťou antického mesta Kaunos. Loďou sa dostanete až k pláži Iztuzu, kam kladie vajíčka ohrozená korytnačka kareta obecná. Po kúpaní v bahenných kúpeľoch sa vydáte do okolia Fethiye na ubytovanie. Večera a nocľah.

9. deň:

raňajky, odchod na prehliadku skalného kaňonu Saklikent. Nasleduje zastávka v jednom z najstarších lykijských miest Tlos, ktoré patrilo medzi 6 najvýznamnejších miest ríše Lykov. Tu navštívite hrobku mýtického hrdinu Bellerofóna, ktorý je tu zobrazený s okrídleným koňom Pegasom. Celému miestu vojvodí turecká pevnosť pochádzajúca z dôb Osmanskej ríše s nádherným výhľadom na údolie rieky Xanthos. Prejazd na ubytovanie v Kas, večera a nocľah.

10. deň:

raňajky, odchod do prístavu a plavba k ostrovu Kekova, kde sa v staroveku nachádzalo jedno z miest lykijského zväzku. Zemetrasenie v doby okolo prelomu letopočtu spôsobilo potopenie väčšiny pamiatok pod hladinu mora. Vďaka priezračnej vode v lagúne je však možné pamiatky na dne mora sledovať. Dobrý pozorovateľ objaví zvyšky schodísk, prístavné móla aj dláždené ulice. Toto takzvané Potopené mesto je považované za najromantickejšiu pamiatku v celej oblasti. Po vylodení nasleduje prejazd do jedného z najkrajších lykijských miest Myry, kde vašu pozornosť upúta grécko-rímske divadlo alebo niekoľko ukážok tých najlepších skalných hrobiek v Lykii. Po prehliadke chrámu sv. Mikuláša odchod do ďalšieho z miest Lykijskej federácie, Olympu. Toto idylické antické mesto sa nachádza medzi skalnými útesmi na brehoch riečky zatienenej oleandrami a figami. Uvidíte tu lykijské skalné hrobky, pozostatky divadla a byzantsko-janovského opevnenia. Ďalej navštívite Chimaeru, miesta odkiaľ zo skaly už po tisíce rokov šľahajú plamene. Tieto plamene, ktoré tu horia už od dôb staroveku, inšpirovali vznik miestneho kultu boha ohňa Hefaista (Vulkána). Tomuto bohovi bol v meste Olympos zasvätený chrám. Prejazd do Antalye, večera a nocľah.

11. deň:

raňajky, návšteva antického mesta Perge, kde uvidíte divadlo, ktoré bolo používané aj na gladiátorské zápasy, nádherne zachovalý štadión, kolonádu ozdobenú sochami a rímske kúpele s podlahovým systémom kúrenia. Prejazd do významného mesta Aspendos, ktoré sa vďaka svojej polohe a prístupu k moru stalo vyhľadávaným vnútrozemským prístavom a kvitnúcim obchodným centrom, vyvážajúcim predovšetkým olej, soľ a zeleninu. Prehliadka najzachovalejšieho amfiteátra svojho druhu s vynikajúcou akustikou a kapacitou až 15 000 sedadiel. Odchod na prehliadku centra a prístavu v Antalyi, návšteva zlatníckej dielne a manufaktúry na spracovanie kože. Večera a nocľah v Antalyi.

12. deň:

podľa letového poriadku transfer na letisko v Antalyi a odlet späť do ČR.

Poznámka: Popis je len informatívny.

 
 
Pre tento hotel momentálne nie sú k dispozícií termíny, alebo sa aktuálne spracovávajú nové. V prípade záujmu Vám vypracujeme aktuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek.
Vyplňte jednoduchý dotazník v sekcií - Zájazdy ,,ŠITÉ NA MIERU".
 
 

Novinky

Zavedenie turistickej taxy v Dubaji

05.03.2014 - Pobytová taxa v emiráte Dubaj od 31.3.2014
viac

Zrušenie víz do Spojených arabských emirátov

05.03.2014 - Od 22. marca 2014 nie sú potrebné víza do Spojených arabských emirátov
viac

Kvalitné hotely v Egypte s odletom z Viedne

12.03.2013 - Egypt každú sobotu a nedelu s odletom z Viedne. Kvalitné hotely s výbornými cenami.
viac
 

Copyright © 2008 - 2014 Cestovná agentúra JUKO CK. Všetky práva vyhradené.

Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s. so službou optimalizácia pre vyhľadávače.