Dozadu    Dopredu

   Dozadu    Dopredu

 

Poznávací zájazd Istanbul - brána orientu

 

TURECKO
Poznávacie zájazdy TURECKO

 

Informácie Termíny DiskusiaPoznávací zájazd Istanbul - brána orientu - Ubytovanie

3x v hoteli *** v centre Istanbulu

Poznávací zájazd Istanbul - brána orientu - Strava

3x bufetové raňajky

Poznávací zájazd Istanbul - brána orientu - Program

1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a odletdo Istanbulu– najväčšieho mesta Turecka, ktoré je súčasne aj spojnicou medzi Európou a Áziou. Okružná jazda so zastávkou na Bűyűk Camlika, kde si budete mať možnosť vychutnávať úžasný výhľad na európsku časť mesta a vnímať atmosféru Orientu. Uvítací nápoj v hoteli, ubytovanie.

2. deň:

Raňajky, návšteva najvýznamnejších pamiatok v okolí námestia Sultanahmet. Istanbul bol viac ako 1500 rokov metropolou rôznych cisárskych ríší: rímsko-byzantský hipodróm – dejisko pretekov vozov a v osmanskom období dejisko jazdeckých turnajov, Modrá mešita – svoje meno získalapodľa prevažne modrých dlaždičiek, ktoré krášlia jej interiér, Hagia Sofi a – chrám Božej múdrosti z obdobia Byzantskej ríše, symbol mesta, Yerebatanská cisterna – rozľahlá podzemná vodná nádrž, priestory ktorej si pozriete za tónov vážnej hudby a kvapkajúcej vody, Múzeum tureckého a islamského umenia, Múzeum kobercov či Múzeum mozaík. Možnosť návštevy hlavného sídla tureckých sultánov – palácového komplexu Topkapi. Deň sa dá zakončiť návštevou tureckých kúpeľov hammam, po ktorých sa budete cítiť ako znovuzrodení. Návrat do hotela.

3. deň:

Raňajky, dokončenie pešej prehliadky mesta, čaká nás tzv. Bazárová štvrť. Sűleymanova mešita – najväčšia istanbulská mešita na najvyššom bode starého mesta. Pre nákupychtivých je tu jedinečná príležitosť preskúmania Veľkého či Egyptského bazára – môžu využiť svoje schopnosti zjednávať pri kúpe ručne tkaných kobercov, šperkov, kožených výrobkov, hodvábu, orientálnych korenín alebo tureckého medu. Bývalý kláštor Chora a dnes múzeum ukrýva jedny z najkrajších byzantských mozaík na svete. Cesta naspäť vedie aj popri Zlatom rohu (Haliç), označovanom aj ako najkrajší prírodný prístav na svete. Fakultatívne možnosť absolvovať výletnú plavbu po Bospore. Návrat na ubytovanie.

4. deň:

Posledný raz sa zobúdzame za zvukov mezuína, zvolávajúceho všetkých moslimov päťkrát denne k modlitbe. Individuálne voľno, príp. prechádzka na Galatskú vežul. Možnosť nákupov alebo preprava historickou električkou po 2 km dlhej obchodnej ulici Istiklal Caddesi až k námestiu Taksim. Nemožno odolať ani návšteve okázalého paláca Dolmabahce, ktorý návštevníkov víta takými jedinečnými klenotmi ako sú 2-metrové vázy, krištáľové schodište a alabastrová kúpeľňa. Presun na letisko a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Poznámka: Popis je len informatívny.

 
 
Pre tento hotel momentálne nie sú k dispozícií termíny, alebo sa aktuálne spracovávajú nové. V prípade záujmu Vám vypracujeme aktuálnu cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek.
Vyplňte jednoduchý dotazník v sekcií - Zájazdy ,,ŠITÉ NA MIERU".
 
 

Novinky

Zavedenie turistickej taxy v Dubaji

05.03.2014 - Pobytová taxa v emiráte Dubaj od 31.3.2014
viac

Zrušenie víz do Spojených arabských emirátov

05.03.2014 - Od 22. marca 2014 nie sú potrebné víza do Spojených arabských emirátov
viac

Kvalitné hotely v Egypte s odletom z Viedne

12.03.2013 - Egypt každú sobotu a nedelu s odletom z Viedne. Kvalitné hotely s výbornými cenami.
viac
 

Copyright © 2008 - 2014 Cestovná agentúra JUKO CK. Všetky práva vyhradené.

Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s. so službou optimalizácia pre vyhľadávače.